| Master151 a întrebat:

Am o problema cu un router de la digi, de cand i-am dat reset nu ma mai pot conecta la el, imi zice ca nu poate obtine adresa ip cand incerc cu telefonul, iar cand incerc cu pc-ul zice Ethernet doesn't have a valid ip configuration.
Cum sa il configurez sa mearga?
ps. am incercat in network and sharing center cu username si parola dar nu merge!

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Scrie-le aici problema ta, si le spui si ce fel de router ai (cablu sau fibra optica; scrie pe spatele routerului ce model este):
https://www.digiromania.ro/asistenta/contact
Te vor suna ei in prima zi lucratoare (adica luni); si daca este nevoie vor veni acasa.

| cfrtobias a răspuns:

Ai pus sigur corect datele? poate scoti iar cablu sau pui in alta mufa si vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti apare "ip in conflict" seteaza "automat".