| Andrei01020304 a întrebat:

Am o problema cu windows-ul meu. Alalta ieri cand ajung acasa de la fotbal, dau sa deschid pcu (am windows 7) se deschide, dupa care imi scrie ceva de un check la partitia C:. Eu din greseala l-am lasat, fiind atent la Clash Royale, cand vad ca face check, inchid laptopul, il deschid, dau start windows normally, da aia cu starting windows, dupa.ce sa vezi..mare black screen ce am primit. Am incercat multe metode, insa pe YouTube nu gasesc problema mea. Daca stiti ce pot sa-i fac, va rog sa-mi ziceti pasii aici.

Răspuns Câştigător
| andrefrancais a răspuns:

1. creezi un usb bootabil cu windows 7
2. bootezi next si nu dai install now, vezi undeva repair your computer si urmezi pasii de acolo

metoda 2 este ca imediat dupa ce i apasat butonul power sa apesi f8/fn+f8 si apoi selectezi repair computer si urmezi pasii

10 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

E posibil sa fi stricat windows cand ai oprit secventa de verificare a datelor, caz in care trebuie sa faci o reinstalare de OS.
Dar, mai exact, ce mesaj de eroare ai primit? Ce scrie pe ecran?

| Andrei01020304 explică (pentru PainTech):

Nu am nici un mesaj. Imi da blackscreen si acum dupa ce apas o tasta sa inchid acel check.

| Andrei01020304 explică (pentru PainTech):

Ce mesaj? La acel check?

| Andrei01020304 explică (pentru andrefrancais):

Mersi boss, imi poti da un link catre un windows 7 bootabil? Eu am un stick cu poze, le pun pe alt laptop, dupa care il las liber si pun in el acel windows bootabil?

| PainTech a răspuns (pentru Andrei01020304):

Gasesti tool direct pe site Microsoft de creeare unitati bootable :
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=56485

| PainTech a răspuns (pentru Andrei01020304):

Trebuie reinstalat windows neaparat in acest caz.

| Andrei01020304 explică (pentru PainTech):

Ai skype sa vorbim acolo?

| andrefrancais a răspuns (pentru andrefrancais):

Si pentru a crea mediu bootabil folosesti rufus

| PainTech a răspuns (pentru andrefrancais):

Sau direct tool-ul lor.