| thevampirediariesfever a întrebat:

Am o problema:de curand mi-am cumparat un laptop Compaq Mini si nu se conecteaza la wireless-ul din casa, ci doar de exemplu la wireless-ul de la serviciu de la mamasad Cum pot remedia,, unable to connect"?

1 răspuns:
| soul2soull a răspuns:

Reseteaza routeru de acasa refai setarile

pune-ti securitate wpa2 o parola si salveaza.
de obicei routerele se restarteaza dupa schimbari importante.

Poti intra in meniul routerului din browserul web
de obicei este 192.168.1 sau
192.168.1.10 adresa de accesae a meniulu routerului parola routerului default eset Admin user si Admin parola
Ai putea sa-l resetezi vezi pe google cum se reseteaza modelul tau de router
Dupa ce ai terminat cu setarile intri pe laptop si pui aceeasi parola la conectare