| ICrafter a întrebat:

Buna TPU am o problema la pc. Imi scad performantele. EX; In CS:GO, la inceput am 110 fps, dar dupa 5 min 9-10 fps. Aveam bluescreen error, dar nu mai am acum, Asa se intampla la mai multe jocuri. L-am dus la reparat, dar mi-au spus ca nu are nimic stricat. Ce sa fac? Am un pc decent cu un Amd FX6300 de 3. 5ghz, un gigabyte nVIDIA geforce gt 730 si 4 gb ram. Am nevoie de ajutor. De mentionat ca imi scad performantele si and stau pe net.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai incercat reinstalarea sistemului de operare, update-ul la ultimele drivere, sa verifici temperatura de pe placa video/procesor, sa testezi hard-ul de bad-uri/erori, sa schimbi setarile din cs go?

| alexboss2020 a răspuns:

Probabil o fi de la windows nu ar strica sa il reinstalezi, curata PC-ul de praf si verifica temperaturile in timp ce joci, iti recomand speccy!
Avand in vedere ca gt 730 e o placa video nu tocmai ok ar trebui sa ii verifici si ei temperaturile.
Si curata hard disk-ul dai o scanare de errori si o defragmentare pe fiecare partitie daca nici asa nu mergr habar nu am! Ai cs go original?