| Noname_4977 a întrebat:

am o problema legata de calculator. Mi-e ciudat si nu stiu de ce nu imi mai merge internetul dar nu in totalitate.De exemplu google merge, o cautare simpla merge, situ-ul wikipedia merge, insa nu imi merge messengerul, sau alte site uri. Dat fiind ca nici TPU nu merge acum am intrat de pe alt calculator pe care am conectat acelasi cablu de internet si e totul in regula deci asta ar insemna ca e o problema din calculator. Astea fiind spuse, ma poate ajuta cineva? As fi recunoscator.Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Reinstaleaza browserul.

| Danιel a răspuns:

1] Descarca programul 'Complete Internet Repair': http://www.rizonesoft.com/downloadcintrep.zip (E un soft foarte bun, crede-ma)
2] Il transferi pe calculatorul cu Internetul avariat si de acolo, il deschizi. (Trebuie sa ai un stick, ceva, la indemana)
3] Dupa ce ai executat programul, sa astepti putin, ia cateva secunde pana la deschidere.
4] Odata cu fereastra aparuta, va exista o enumerare de casute care asteapta sa fie bifate. Iti voi spune pe cele mai importante (care necesita resetare):
* Reset Internet Protocol (TCP/IP)
* Repair Winsock (Reset Catalog)
* Renew Internet Connections
* Flush DNS Resolver Cache
* Repair Internet Explorer 6/7/8/9 (o sa iti apara versiunea ta actuala)
* Repair SSL/HTTPS/Cryptography
* Reset Windows Firewall Configuration
* Restore the default hosts file
5] Dupa ce ai selectat aceste optiuni, click 'Go!'. (O sa ti se ceara un restart de Windows si confirmi cu 'Yes' la momentul respectiv)
6] Astept raspunsul tau (daca inca exista problema).

| eXtreme21 a răspuns:

Salut!
Incearca sa golesti istoricul si memoria cache browserul din calculatorul celalalt si poate se rezolvawinking

| Alinutzu93 a răspuns:

Virusi. Reinstaleaza-ti windowsul. Daca nu vrei sa fie asa complicat incearca sa-ti schimbi browserul, dar in cazul tau, cred ca o reinstalare de windows ar cam fi necesara.

| MadalinaMirela a răspuns:

Schimba windows-ul
asta e parerea mea
sau cheama pe cine ti-a bagat net si el trebuie neaparat sa stie c are