| secretelevietii a întrebat:

Am o problema cu routerul! Scrie no internet acces dar routerul merge bine, nu merge internetul nici pe telefon si nici pe calculator unde il am conectat cu cablu. Am vorbit si cu cei de la Digi dar nu au stiut cum sa rezolve problema!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca router-ul nu a putut da internet mai departe, cauzele pot fi multiple: a cazut temporar reteaua de internet (se intampla cam des pe la mine). ori e o problema la cablul care se conecteaza la router sau la cutia de unde este tras firul de afara. Ori anumite setari trebuie refacute la configuratia router-ului (daca problema nu e una de natura fizica, legata de echipament).
Cei de la Digi nu au cum sa spuna ca nu stiu cum sa rezolve. Au toate instrumentele necesare sa repare situatia.
Pur si simplu sunt prea comozi sa o faca si nu isi bat capul.
Tu platesti un abonament de internet. Ei sunt obligati sa rezolve problema. Spune-le sa trimita in teritoriu pe cineva care stie ce are de facut.

| RealKing01 a răspuns:

Dai comanda de fibra optica ca si eu aveam cablul rupt prin casa si abia mergea, acum l am schimbat si merge brici. Poate fi o problema de la stalp sau trebuie neaparat cablul tau schimbat cu o fibra optica.