| Modest a întrebat:

am o problema legata de o tableta si anume: pe display apare o mica luminita alba dar e observabila doar pe fond negru, in rest la celelalte culori nu se vede. Ce ar putea avea si daca se poate rezolva? Va multumesc si va ofer si FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai un pixel blocat pe alb (fierbinte)! Maseaza pe el(pixel) usor cu o carpa moale timp de cateva minute sau urmeaza instructiunile de aici http://www.paginata.com/paginata/mycomputer/cum-sa-repari-un-pixel-mort

Succes!

1 răspuns:
| Solo_Eu_1998 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema la tableta si m-am dus la un magazin de telefoane si mi-o zis ca trebuie schimbatnu stiu ce circuit dar o mai zis ca nu afecteaza cu nimic. sper ca te am ajutat!