| TsonPing a întrebat:

Am o serie de intrebari, as dori daca se poate sa raspundeti pe rand la fiecare dar explicit cu, cuvintele voastre nu copy, paste de pe alte forumuri etc.
1. Am fost la o sala de calculatoare si mereu cand instam un program sau o aplicatie Pc-ul respectiv isi dadea automat RR (restart) si revenea la normal sau cum sa spun! Programul sau jocul pe care il instalasem nu mai era dupa acel restart! Imi puteti spune cum se poate face asta? Sau daca exista vreun program ceva?

2. Cum as putea sa opresc netul de pe Android daca se poate sau cum pot programa Pc-ul sa se oprească la o anumita ora, ori ma pot conecta la Ruter sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

1. Foloseste programul Deep Freeze.
2. Te duci le setari si trebuie sa ai ceva de genul "mobile data". Le poti inchide sau nu. Te mai poti conecta la internet dar numai prin wi-fi. Pentru a opri PC-ul sunt anumite programe, de genul:
http://www.smartturnoff.com/timer/
si mai sunt cateva. Si windows-ul are posibilitatea asta, dar depinde de windows si e mai complicat.
3. Am dat cu banu'. A iesit Oul.

| TsonPing explică (pentru horia2012):

Mulțumesc! Stai putin, nu netul de la Telefon happy Router-ul de la Pc, sa opresc netul un general am 3 Pc-uri connrctate si la o anumita ora vreau sa opresc Net-ul!
Nu ma asteptam sa raspunde-ti si la 3 laughing

| horia2012 a răspuns (pentru TsonPing):

Cu placere. Daca vrei sa opresti accesul la internet de la router, depinde in primul rand de model. Intri pe pagina web a routerului si acolo ar trebui sa te lase. Uite ceva de genul:
http://www.linksys.com/in/support-article?articleNum=139635
In rest, putin amuzament nu strica =))

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Deep Freeze, numai ca nu e moca!

| cosmin76 a răspuns:

1. Asa ii windows-ul lui... dupa restart nu mai este nimic in partitia D
2.Nu cred ca poti face asa ceva.
3. Gaina... logic laughing

| TsonPing explică (pentru cosmin76):

1.Nu e adevarat! Egal un instalai ceva Rr automat si nu mai era Programul sau Jocul repsectiv!
2. Ba da se poate, nu te-ai informat destul, dar nu stiu cum!
3. Pai si Gaina de unde a venit/iesit?

| cosmin76 a răspuns (pentru TsonPing):

Ok...poate nu sunt informat eu...
Pai gaina a dat-o Dumnezeu, apoi a dat cocosul si apoi a iesit oulwinking

| TsonPing explică (pentru cosmin76):

Mulțumesc, mereu ma zbate-am pe problema asta happy Cine si de unde a venit happy Oul primul, bine dar oul? De la gaina, atunci Gaina? De la ou laughing)

| Bogdanme881 a răspuns:

1.Nu cred că exista un asemenea program eu cred că aşa era programat calculatorul când a fost facut.

2.Dai un restart la Android (intră în setări şi vezi tu) după se şterge un program al telefonului şi da poţi programa calculatorul caută pe net trebuie sa scrii ceva în run a da! Mi-am amintit! Shutdown -s -t 3600 Merge doar prin secunde.Asta inseamnă ca mai are o oră.
3.https://www.google.ro/......ps?/search