| Cryss29 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, am un Lenovo-Laptop-IdeaPad-Y580-Intel-Core-i7-3610QM-15.6-4GB -1TB-nVidia-GeForce-GTX-660M2Gb poate sa imi zica cineva daca bateria trebuie formatata si daca da cum si in ce fel multumesc mult

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

NU! Ii faci o incarcare full si dupa ceea ii scoti alimentatorul si lucrezi pe acumulator. Si tot asa. Acumulatorul trebuie sa aiba cicluri de incarcare-descarcare regulate.

1 răspuns:
| bassmusic a răspuns:

Dupa ce se termina bateria de TOT! il lasi inchis la incarcare 5-6 ore, apoi scoti acumulatorul din el si il folosesti pe baterie. Faci asa de cateva ori si e suficient.