| Cryss29 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare va rog sa ma ajutati vreau sa imi achizitionez un laptop si sunt nelamurita care ar fi mai bun pentru gaming dintre: Laptop Asus K55VD-SX068D cu procesor Intel® CoreTM i7-3610QM 2.30GHz, Ivy Bridge, 8GB, 750GB, nVidia GeForce 610M 2GB, Free DOS sau Laptop Asus K53SM-SX027D cu procesor Intel® CoreTM i7-2670QM 2.2GHz, 4GB, 750GB, nVidia GeForce GT 630M 2GB, FreeDos? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Al doilea e mai bun pentru gaming
Laptop Asus K53SM-SX027D. Diferenta o face placa video.GT 630M este mai buna decat GT 610M, viteza de procesare fiind cu aproape 15% mai mare.
Bafta!

6 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Pi la gaming cred ca primul te-ar ajuta mai mult placa video si RAM-ul

| laurentiu80 a răspuns:

Al 2 lea model are placa video mai buna ca primul. Chiar daca are 4 gb de ram nu e nicio problema. Unui joc nu-i trebuie mai mult de 4 gb.

| IulianP a răspuns:

Cel cu GT 630M este mai performant in gaming.
Insa poti merge si pe unul mai performant cu i5 + GT 640M: http://www.pcgarage.ro/......ux-silver/

| danteewerr a răspuns:

Diferența o vezi atunci dacă vei utiliza un ssd-card. Diferența intre configurațiile tale de mai sus este nesemnificativă. Poți incerca de exemplu un desktop, eu zic că este mult mai bun decăt un note-bock.

| Cryss29 explică:

Multumeschee hee

| Marilena_7549 a răspuns:

Eu iti recomand laptop Asus K55VD-SX068D cu procesor Intel® CoreTM i7-3610QM 2.30GHz, Ivy Bridge, 8GB, 750GB, nVidia GeForce 610M 2GB, Free DOS ca am si eu si merge foarte bine.