| AnnUshcA a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebat de ce cand instalez windows-ul dupa ce fac partitiile si se incarca 100% isi da restart si in loc sa continuie instalarea o ia de la capat iara si tot asa? Oare ce s-a intamplat poate careva sa ma ajute? sad

8 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Atunci ti-l booteaza automat. dupa ce isi da restart, intra in BIOS si pune sa-ti booteze de pe HDD, nu de pe CD. Si o sa-ti mearga.
Sau daca nu, chiar incearca sa scoti CD-ul imediat cum si-a dat restart, iar cand iti apare acea imagine de la windows (dupa ce trece de screenurile cu bios etc) baga iar CD-ul (desi nu prea recomand metoda asta, incearca prima)
Succesc!

| suffarstar a răspuns:

In mod normal atunci cand se aprinde calculatorul in urma restartului esti intrebata daca doresti sa continui,sa apesi un buton.(adica sa reiei pasii pe care tu i-ai facut deja,doar ca BIOS-ul nu e atat de destept sa realizeze ca tu ai mai facut odata operatia aia) Nu trebuie sa apesi nimic, astepti sa apara logo-ul windowsului. Daca totusi continua singur fara sa apesi tu ceva, verifica tastatura sa nu aiba vreun buton blocat. Deci, formatezi partitiile, dai restart apoi nu mai apesi absolut nimic.

| Vanqu1sh a răspuns:

In momentul in care ajunge la 100% si se restarteaza calculatorul, scoate cd-ul cu windows-ul si o sa mearga. Mi s-a intamplat si mie de cateva ori la diverse persoane si asa o sa rezolvi repede. Bafta!

| AnnUshcA explică:

Pai bun scot cd-ul si pe urma cum se termina de instalat?

| AnnUshcA explică:

Uite partea aia din poza cum se mai instaleaza daca am scos cd-ul

| AnnUshcA explică:

Suffarstar degeaba mi.l ia din nou.nu am nici un buton blocat si nici de tastatura nu m.am atins

| AnnUshcA explică:

Se pare ca nustie nimeni.sad