| AkaM4A1 a întrebat:

PC ul mi se reseta, asa ca am ales sa reinstalez windows-ul, totul a mers bine, am sters toate partitiile, le-am facut, apoi l-am lasat sa se instaleze, si l-am gasit cu eroarwa "bootmgr is missing" acum cand incerc sa instalez win dau bootare de pe cs, se incarca windows files, dupa care se restarteaza, daca dau boot pe HDD da eroarea "bootmgr..."
Vreo solutie, ma poate ajuta careva?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU si HD defect. Ai paradit sectorul de boot. Nu-i mare bai. Formatare LLF, partiționare și reinstalare

| LPCTSTR a răspuns:

Alt HDD si nu te mai complici.

| PainTech a răspuns:

Asta inseamna ca sectorul de boot este stricat.
Booteaza de pe stick-ul cu windows. Nu apasa pe Install Windows. Apasa pe Repair Computer.
Daca asta nu functioneaza inseamna ca HDD e defect.