| Creata3458 a întrebat:

Am si eu o mare rugaminte. Momentan eu am windows xp si m-am saturat de el si vreau sa-mi instalez window7 dar nu stiu daca merge. Am asa :
System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 2. 53GHz
Memory: 638MB RAM
Page File: 698MB used, 863MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03. 2600.2180 32bit Unicode
Manufacturer: NVIDIA
Display Memory: 128.0 MB
Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz).
FUNDA MARE celui mai buna raspuns, iar celorlalti vot.
Va multumesc anticipat si astept multe raspunsuri. happy puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cu ceva noroc o sa mearga. Dar asa ca experiment, deoarece o sa ai un lag...
sfat:e vremea pentru o noua platforma.

3 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

A te "sătura" de un sitem de operare nu cred că e un motiv suficient de upgrade, MAI ALES dacă NU îţi permite configuraţia hardware actuală.

Cum spuneau şi ceilalţi: pentru "moftul" ăsta trebuie schimbat şi hardware-ul.

| CinevaNou a răspuns:

Windows7+firefox+antivirus pe 1gb merge oribil. Deci in cel mai bun caz o sa-ti mearga doar windows7 siatat happy

| adybutterfly a răspuns:

Conform PC WORLD, cerintele minime pentru Windows 7 sunt:

- procesor: 1GHz (32 bit sau 64 bit)*
- memorie: 1 GB(32bit)/2 GB(64bit)*
- spatiu pe hard disk: 20 GB*
- placa video: 128 MB (cu suport DirectX 9 pentru interfata Aero)*

*aceste date sunt cu titlu informativ si sunt confirmate de Microsoft.