| Lampardinho a întrebat:

Am si eu o problema cu Pc... am luat un virus am dat Remove, mi-a zis ca l-a sters si sa-i dau un restart...cand i-am dat restart nu mi-au mai aparut iconitele si bara de start! ce pot face? Dau fundita :X tongue

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| express11 a răspuns:

Google-norton eraser power-incarca-l-run-gata!

| CristianMD a răspuns:

Nu cumva se numea explorer.exe? laughing daca da ti l-a infectat un virus si ai sters explorer.exe care este "SEFUL APLICATIILOR" laughing iti dau un sfat? du-te la un prieten la calc cauta pe net explorer.exe si versiunea windowsului tau, il pui pe un disc si il pui in c:\Windows\ sper ca te-am ajutat

| deamoncomand a răspuns:

Incearca ctrl+alt+del iti apare o freastra dai new task... si scrie explorer si dai ok (daca i windows 7 dai ctrl+alt+del si dai start task manager)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)) deci eu cand am un virus reformatez calculatorul. (de fapt cand adun vreo 50-100 de virusi). e cel mai sigur mod in care il poti curata de virusi. cheama un profesionist la tine spune-i sa-ti arate cum se face (nu e greu) si apoi cere-i sa-ti faca un Cd de windows bootabil.