| anonim_4396 a întrebat:

happy
Am si eu o problemastraight face de curand am primit un nokia n97, dar am constatat ca are o problema:cand vreau sa fac poze, camera din fata merge, se vede bine, nimic de zis, dar la cea din spate se vede in ceata, am incercat sa fac poze si se vede asa rau ca abia pot sa imi dau seama ce e in poza.
in schimb, cand apropii foarte mult de o suprafata bine luminata, se observa detalii care nu se pot vedea cu ochiul liber.Blitul merge, doar ca nu vad nimic, totul e in ceatastraight face
ma puteti ajuta? stie cineva la ce ma refer? nu e de la setari, am cautat... e ceva diferit crying ma puteti ajuta?crying dau fundapuppy dog eyes

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are două camere, trebuie să faci opțiunea care să funcționeze.
Cea din față este pentru distanță, cea din spate este pentru apropiere.
Încearcă așa și ai să vezi.
Pa, pa.

| andreeamitoi a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci sa te informezi de la magazinul de la care a fost cumparat. Cel mai sigur ai o problema interna si imi dau seama ca nu poate fi de la setari. In cel mai rau caz va trebui sa-l shimbi.

Mult noroc!

ByeBye!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu`i nimic pe lentilastraight face e perfect curata.
problema e de distanta-apropiere...si nu ma refer la zoom, pentru ca nu arewinking
ps: am 5 megapixeli

| tymo20 a răspuns:

Nu are cumva are ceva pe lentile? macar sterge cu o batista umeda lentila.