| americanu00334567 a întrebat:

Am un CD cu un videoclip care prima data a fost tras de pe caseta video pe sidiu si acum vreau sa pun acel videoclip pe leptopul meu.Pun CD-ul si intru in folder doar ca sunt 2 dosare numite VIDEO_RM si VIDEO_TS daca intru in ele sunt niste chestii asemanatoare....pe alte dispozitivie nu imi apare folderele alea, ci se deschide direct videoclipul! Ma ajuta cineva sa mearga sa se deschida respectivul videoclip si sa il descarc pe laptop? Multumesc dau funda happy

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

La Video_Ts sunt niste fisiere care au dimensiuni diferite. Cele mari contin inregistrarile video dorite, pe care le deschizi separat cu BsPlayer sau, mai sigur, cu Vlc. Video_Ts inseamna format Dvd si poate fi rulat in Vlc ca film intreg, daca aplicatia detecteaza formatul facut. Pentru a crea un singur film din toate fisierele de pe disc, ai nevoie de un soft de genul "Dvd to avi" sau "cd to avi" (avi sau alt format video suportat de aplicatie: mpeg, mp4, mkv etc). Avi e standard, clasic.