| automobile a întrebat:

Am un joc,(Watch Dogs) care merge doar pe 64x bits iar calculatorul meu cere 32x bits, ce pot sa fac ca sa mearga?

8 răspunsuri:
| andyeyes99 a răspuns:

Nu mai induceti oamenii in eroare. Instaleaza-ti windows 7 pe 64 bits ca doar ai 4 gb de ram iar pe windows pe 32 bits nu vede mai multi de 3 sau poate si mai putin.Eu am instalat jocul mai inainte si nu am cine stie ce pc ba chiar am un laptop pe care ruleaza jocul cu totul la minimm, rezolutie 1366x768 la 25-35 fps.Laptop-ul meu are i3-380m 2.53ghz, 4g ram ddr3 si un gt 540m 1 gb. Deci jocul merge si pe pc-uri mai vechi nu trebuie sa ai cine stie ce scula. Cerintele de sistem ca de obicei sunt puse sa mai cumpere un fraier niste rami o placa noua. Acum daca vrei sa iti mearga la ultra ca uns trebuie sa te scotocesti prin buzunare.

| neutrino a răspuns:

In acest caz, tu nu poti face nimic.

| al3xander a răspuns:

Jocul functioneaza doar pe x64 (64 de biti) de la vista in sus. singura modalitate este de a instala un windows pe x64 ca sa functioneze.
PS: procesorul tau suporta x64 deci poti instala windows x64 dar ai nevoie de mai mult RAM ca sa functioneze corect jocul si vezi si ce placa video ai. uite aici cerintele minime pentru joc http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=4546&game=Watch%20Dogs

| fannarutoo a răspuns:

Cum sa ceara 32 de biti? la ce componente cere watchdogs ar trebui sa mearga windows pe 64, detaliaza un pic pc tau

| automobile explică (pentru fannarutoo):

Windows 7 Ultimate, 4 GB RAM, Processor: Intel Pentium CPU G630,

| anonim_4396 a răspuns (pentru automobile):

Pai chiar daca iti pui Windows de 64 tot nu iti merge ca iti trebuie 6 GB RAM!

Răspuns utilizator avertizat
| Marian_Paul_1999 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi versiunea de Windows x64 big grin