| Florian80 a întrebat:

Buna TPU.
Am un laptop Acer aspire model destul de nou si desi porneste corect de cateva zile dupa pornire, orice apasa cu mousul sau pe touchpad...imi tot arata ca se gandeste si se gandeste dar nu se intampla nimic si de oprit trebuie sa-l opresc fortat ca butonul virtual de shut down tot asa face...
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Sa-i reinstalez windowsul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil nu prea mai ai spatiu liber pe partitia C: si ar trebui curatita.
O alta cauza poate fi daca este virusat laptop-ul.
Daca nu stii cum sa depanezi /rezolvi problemele de mai sus, atunci o reinstalare ar putea ajuta (pe moment), dar in caz de spatiu mic, problema va reveni.

| Florian80 explică (pentru Bula):

Asa ma gandeam si eu ...ca e virusat.ms

| Bula a răspuns (pentru Florian80):

Poti scana antivirus cu "ESET Online" (de unica folosinta).
https://www.eset.com/int/home/online-scanner