| jgjdinnnngga a întrebat:

Buna TPU am un laptop Asus FlipBook si vreau sa imi atasez un monitor LG la el.Cablul din monitor vine il laptop prin hdmi.Doar ca amandoua cabluri sunt DSUB ssi am un adaptor care intra in cealalta parte a cablului si cablul acela are hdmi care intra in laptop.Cand intru la Display nu gasesc al doilea monitor scrie ca nu s-au gasit alte dispozitive m-am uitat peste tot pe internet si nu am rezolvat nimic va rog autati-ma

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe monitor apare ceva, adica imaginea ce se vede pe display-ul laptopului?
Daca da, atunci foloseste driverul video dat de fabricant.
Daca nu, atunci ai problema la conexiunea cu monitorul extern.
- Incearca cu cablu direct, fara adaptor.
- Verifica daca iesirea secundara video nu este deconectata (din combinatie de taste sau BIOS)