| Dorinel_Cipri_1998 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Am comandat de pe Internet un Vga Splitter cu 2 iesiri iar primul cablu l-am introdus in monitor iar celalat l-am introdus in acel slot al doilea si cablul Hdmi in Smart Tv...iar nu este semnal...iar pe pc imi apare doar un display si cand ma duc la rezolutii imi apar rezolutii si de 3000 sunt rezolutii care ecranul pc-ului meu nu suporta..deci Sa fie de la placa video?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu am prea înțeles ce cablare ai făcut acolo, nici exact ce fel (model) de spliter ți-ai luat, dar mă tem că tu vrei să faci cu el ceva pentru care cutiuța ta n-a fost prevăzută.
Oricum, presupunând că ai cabla corect (Ieșire PC HDMI » cutie < TV / monitor), ar trebui să vezi pe ambele ecrane aceeași imagine, la aceeași rezoluție (de obicei, cea maximă de la TV, mereu mai slabă decât ce suportă un monitor).