| Stan_Andreea_2000 a întrebat:

Am un lemptop Acer apire 7520 mi s-a stricat placa video am schimbat-o si dupa un timp nu a mai mers.Mi-a aparut o duca pe ecan si ramanea negru, dar daca dau pe safe mode imi apare destopul cu icoanele cu tot pe el merge chiar sa ma joc de exemplu(counter strike 1.6) dar imaginea este in doua si imi apare mai multe dungi orizontale pe ecran daca leg leptopul la un monitor extern ecranul nu mai este impartin in doua dar dungile tot le are.VA ROG SA MA AJUTATI! DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai asa e la "lemptopuri"! E cu dungi!
Altul, placa video dusa! Si pune mana pe cartea aia de romana, lasa "leptopurile"!

| RAY a răspuns:

Fi atenta cupleazal la un monitor, tv etc daca nu apare ceva acolo sau la fel placa e defecta

| Stan_Andreea_2000 explică (pentru RAY):

L-am cuplat si a mers dar tot a aprut tungile dar a mers doar in safe mode daca dadeam pe start normal windows sta putin si se face ecranul negru

| RAY a răspuns (pentru Stan_Andreea_2000):

Atunci placa video e dusa