| DanielEmil a întrebat:

Se mai poate repara un Monitor pentru pc daca i-au aparut dungi negre orizontale? Am inteles ca se numesc dead-pixeli. Initial dungile au avut culori de verde sau albastru dupa care au devenit negre. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Atâția pixeli morți = monitor deșeu. Nu mai repari nimic la el. Eventual refolosești una-alta. De ex ștecherul

| DanielEmil explică (pentru sierra1):

L-am cumparat de la eMAG, e inca in garantia de 2 ani, imi zic sa il duc la ei sa vada daca il pot repara. oare se poate repara? sunt destul de dezamagit ca s-a defectat, eu un LOC mare, curbat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DanielEmil):

Daca ai garantie se repara gratis du l la ei.

| sierra1 a răspuns (pentru DanielEmil):

Dacă nu are urme de lovituri (mecanice) ți-l rezolvă

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

In teorie da, dar daca e super vechi, si costa mai mult de jumate din prețul unui monitor nou care e la fel atunci nu merita

| DanielEmil explică (pentru Wr3nch):

Monitorul este relativ nou, are doar cativa ani, are 24 inch, imi place happy