| UserName250000 a întrebat:

incepe sa ma enerveze dungile de la laptop. Deseori cand deschid laptopul imi tot apar dungi care dispar in 5-10 minute si sunt dungi orizontale. CE SA FAC VA ROG? Trebuie sa schimb ecranul? ca nu am facut nimic rau

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Incearca sa il cureti de praf, poate scapi si nu trebuie sa schimbi placa de baza (acest defect vine de la placa video care este fixa pe placa de baza), de obicei apare la supraincalzire. Deci curata de praf si eventual cumpara un suport cu ventilatoare.