| vladutt a întrebat:

Am un router wirelles TP-LINK TL-WR70N. Am conectat cablul de internet,am conectat incarcatorul,am apasat pe buton(l-am deschis),am pus o parola si un username, m-a conectez pe tableta dar nu imi merge internetul. Liniutele de la WI-FI sunt la minim si imi arata niste sageti in sus si in jos.De ce? Cum sa fac sa mearga?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Bun. Sa o luam la rand. Pe pc iti merge internetul(prin router)? Daca da, atunci problema e de la tableta, probabil nu suporta securtatea sau criptarea(se poate schimba din setarile de la router). Daca nici pe pc nu merge, atunci trebuie reconfigurat complet.

| Mihaitza009 a răspuns:

Trebuie sa mai instalezi odata acel router wireles pentru ca dupa cum spui tu pe acea tableta acele sagetute apar de obicei cand folosesti netul de pe cartela..este posibil sa nu fi instalat corect acel router wireles sau sa trebuiasca sa schimbi anumite setari de internet ale tabletei

| iuliasavu2001 a răspuns:

Sagetile alea inseamna ca se cauta... daca nu merge mai pune o data parola, s-ar purea sa fi gresit cand ai scris-o. Daca nu merge nici de data asta inseamna ca e ceva de la internet sau alt ceva... nu stiu ce sa zic