| xDanyxDany a întrebat:

am un sistem 5.1 genius genius sw-hf 5005, si acum 3 luni a scos fum si nu se mai auzea nici o boxa. Astazi am decis sa-l repar, erau puscati aproape toti condensatorii ceramici de pe placa aia mica din care iasa firul spre difuzorul de bass si cativa de pe placa mare.i-am schimbat si aud doar satelitii, bassul se aude foarte incet, si nu pare a fii nimic ars in afara de acei condensatori pe care i-am schimbat deja...Am pus un satelit pe firele de la bass si tot la fel de incet se aude.Care sa fie problema? Ce mai trebuie sa schimb?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

De unde să știm noi? Pune un osciloscop și un generator pe el și vezi imediat.