| SebiRebe a întrebat:

Bună TPU, am un Stick USB şi are muzica pe el. Si nu pot să sterg muzică de pe el, cum fac sa sterg tot de pe el sa il golesc? Vă mulțumesc mult.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deschizi computer, unitate USB, click dreapta pe USB, alegi FORMAT, dezactivezi QUICK format, START.

Durează câteva secunde (maximum zeci) și când îți pune COMPLETE, ai terminat.

| ziftode a răspuns:

Lucrez de mult in IT si regula generala e ca atunci cand ceva nu merge, nu renunta, incearca din nou, dar de data asta...
foloseste UN CIOCAN MAI MARE

acum serios, in afara de SD-carduri (NU microSD-CARDURI) nu am auzit niciodata nimic de gen read-only stick, SERIOS!
daca stick-ul are ceva probleme
incearca sa formatezi din disk manager al windows-ului
sa folosesti rufus (cauta pe google)

nimic nu merge, nu detii un ciocan, nu gasesti bolovani pe strada, incearca la coltul usii (si inchide usa peste)

| gamersamp12 a răspuns:

Dai click dreapta si debifeaza 'Read-Only" apoi dai format sau stergi muzica.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Dai formatare