| FFG454 a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumia 620 si l-am scapat pe gresie si s-a spart ecranul. Display-ul inca imi arata imagini (merge bine) dar chestia e ca nu mai face contact (decat butonul inapoi si butonul start, si o mica portiune de 2 milimetri pe ecran). Trebuie sa schimb doar ecranul protector? Sau trebuie sa schimb si display-ul (care e foarte scump)?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Doar touch screen-ul

http://www.magazingsm.ro/......-620-13393

Cu tot cu manopera la un service 80-100 Lei

| FFG454 explică (pentru stlucian):

Esti 100% sigur ca nu trebuie si display-ul? Display-ul mai arata imagini, dar unele parti pe ecran nu face contact. Decat butonul inapoi, butonul start si o mica portiune pe ecran.

| stlucian a răspuns (pentru FFG454):

Prietene ai scris:"Display-ul inca imi arata imagini (merge bine) dar chestia e ca nu mai face contact (decat butonul inapoi si butonul start, si o mica portiune de 2 milimetri pe ecran)."

Deci daca imaginile sunt complete/clare fare pixeli "morti" e doar touch screen-ul.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yota.screentest