| Bibicsm a întrebat:

am un telefon Samsung Galaxy Note n7000 si cred ca s-a defectat locul unde intra mufa incarcatorului. Am incercat sa il incarc cu un incarcator de Samsung, unul de Nokia, in prize diferite plus varianta cu cablul USB la computer si nu a mers. Acum e descarcat si inchis si nu il pot folosi. Mentionez ca acum cateva zile l-am spart chiar in zona de jos, apropiat de locul cu problema.
1. Credeti ca e din cauza crapaturii?
2. Merita sa mai investesc in el pentru reparatii?
3. Cum pot recupera toate fisierele de pe el? (fotografii,muzica, contacte, etc...)
Funda si raspuns cat mai rapid va rog!

1 răspuns:
| ygr3ku a răspuns:

1. NU (sau nu in proportie de 100%)
2. DA
3. Incarca bateria in alt telefon, o pui in telefonul tau, il legi la calculator, salvezi ce ai nevoie, apoi factory reset(cu cardul scos), il duci la service si astepti pana e gata.

Pana sa ajungi cu el la "doctor", fi sigur ca bateria face contact cu lamelele din telefon.