| yulymcl a întrebat:

Buna TPU am un telefon Samsung s5230w Star Wifi iar cand intru pe internet imi scrie "DNS Failed" Ce pot face pentru a nu-mi mai aparea?
Fundita:X
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Trebuie sa intri in meniu si laa browser si setting si la browser profiles... Apoi dai la create si acolo la prima unde scrie conections.
scrii Orange internet la a 2 net la a 3 acolo sa fie pe NORMAL si ati va aparea ID... SI PAWSSED (ceva de genu`) si scrii ce vrei tu apoi la ala cu HOME URL scrii http://m.orange.ro la PROXY ADDRESS nu scrii nimic si la ultima trebuie sa fie 300 (sec) si apoi iti va merge netul fara nici o problema dar trebuie
sa ai MB pentru net..bafta!
FUNDA?

2 răspunsuri:
| iionutuu a răspuns:

Suni la Orange sau la ce retea esti tu si le ceri sa iti dea un mesaj de configurare. o sa iti ceara date despre telefon si dupa de configurezi cu mesajul inchizi si deschizi telefonul dupa care o sa iti mearga.

| Azµre a răspuns:

Reconfigureaza-l si asigurate ca ai setat profilul de internet