| metrix a întrebat:

Am vazut pe saitul de pe TPU http://www.TPU.ro/......u-funda-p/ la raspunsul cu fundita pe care leas putea folosi in acelasi sistem(instalate toate fara sa aiba probleme intre ele)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se pot instala mai multe programe antivirus pe un calculator. Stiu asta deoarece anul trecut am cumparat BitDefender pentru calculatorul de la birou si cei de acolo mi-au atras atentia si mi-au solicitat, in mod special, sa dezinstalez vechiul program antivirus, altfel voi avea probleme cu calculatorul. De asemenea, luna trecuta, mi-am instalat de incercare Eset Nod32 acasa si inainte de instalare mi-a cerut sa sterg vechiul program. Numai bine!

| CosteaVlad a răspuns:

Pe un sistem nu au ce căuta instalate 2 programe antivirus; este total nerecomandat. Byabyaby a dat cel mai inteligent răspuns posibil la acea întrebare, şi spun acest lucru în cunoştinţă de cauză.
Cât despre Eset Smart Security, este practic tot un NOD 32, doar că, pe lângă funcţiile de Antivirus şi Antispyware (pe care le are NOD-ul), Smart Security are în plus şi funcţiile Firewall şi Antispam, acest program asigurând aşadar absolut tot ceea ce ţine de securitatea PC-ului, nu numai protecţie împotriva viruşilor, care în zilele noastre acoperă o arie destul de mică având în vedere multitudinea de tipuri de malware, care nici nu sunt viruşi, dar care-ţi pot face praf Wondows-ul, sau în cazuri extreme, PC-ul.
O seară bună!

| sKilL a răspuns:

Nu poti sa le folosesti pe toate. iti vor manca prea multe resurse si se vor da cap in cap.

| Sn00pY a răspuns:

Nuhappy
dar nu o sa mai ai resurse si pentru alte aplicatii gen explorer, yahoo care mananca foarte mult