| alexandru11 a întrebat:

As dori sa achizitionez un sistem tip gaming care sa fie cat de cat decent si sa nu depaseasca 1800 lei. Nu sunt un mare fan jocuri asa ca mai mult de 300 gb nu imi trebuie, si o placa video bunicica mai mare sau egala cu 128 bit 1gb. Sunt pasionat de Counter strike si imi trebuie un fps destul de stabil. De restul detaliilor va ocupati voi sursa,carcasa, placa de baza, procesor. Cel care imi da un sistem care este destul de bunicel primeste funda.

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

O idee ar fi sa cumperi de la un magazin serios, dar si foarte ieftin, cum e Marketonline, Mediadot sau Azerty.
De ex. la Mediadot, GTX660 este doar: http://www.mediadot.ro/......d2-edition

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CALCULATOR BUN ->
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm-500/
Bafta!

| Tagaso a răspuns:

Procesor Intel® Core TM i3 3220, 3300MHz, 3MB, socket 1155, Box
Placa de baza Asrock H77M, socket 1155
Memorie Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz, PC10600
Solid State Drive (SSD) Samsung 840 Series, 2.5
Carcasa Floston ATX, Midi Tower, OPȚIONAL... Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX660, 2GB, GDDR5, DVI, HDMI, PCI-E (pentru jocuri pe high si editare grafica si video)
Sursa Corsair 500CX Bonze CP-9020047, 500W, ATX 2.2. Aproape de bugetul tău dacă excludem placa video.