| alexandru11 a întrebat:

As dori sa achizitionez un sistem tip gaming care sa fie cat de cat decent si sa nu depaseasca 1800 lei. Nu sunt un mare fan jocuri asa ca mai mult de 300 gb nu imi trebuie, si o placa video bunicica mai mare sau egala cu 128 bit 1gb. Sunt pasionat de Counter strike si imi trebuie un fps destul de stabil. De restul detaliilor va ocupati voi sursa,carcasa, placa de baza, procesor. Cel care imi creeaza un sistem bun primeste funda!

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Ideea ar fi sa comanzi de la un magazin serios si cu preturi mici, cum e Azerty, Mediadot sau Marketonline.
De ex. i3 3220 la Mediadot: http://www.mediadot.ro/......bridge-box

1 răspuns:
| Syber a răspuns:

Procesor Intel Core i3 3220 3. 3GHz box, Placa video MSI Radeon HD7770 GHz Edition 1GB DDR5 128-bit, Placa de baza Gigabyte GA-H61M-DS2,carcasa vezi si tu ce-ti place..sunt foarte multe modele, o sursa de 500w, 4-8 gb ddr3 si un razer abyssus mouse iti recomand