| m3nto5 a întrebat:

As dori sa stiu ce diferente sunt intre placile video DDR2 si DDR3?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Viteza memoriei pe ddr3 e de 2 ori mai mare decat cea de pe ddr2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viteza de la DDR3 e mai bună decat de la DDR2, plus că DDR2 nu se prea fabrică.

| m3nto5 explică (pentru anonim_4396):

Dar adica daca la mine este DDR2 va incapea cea DDR3?

| m3nto5 explică (pentru anonim_4396):

Dimensiunile la placi difera intre ele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru m3nto5):

Nu

| stroedaniel13 a răspuns:

DDR3 sunt mult mai bune decat DDR2.

Daca vrei sa iti iei o placa video noua asigura-te mai intai ca placa ta de baza este compatibila cu ea. In cazul in care ai un slot pci-express pe placa de baza atunci iti recomand urmatoarea placa video: http://bit.ly/1hOgWkQ care este si la un pret promotioanl.

| m3nto5 explică (pentru stroedaniel13):

Imi cer scuze dar cum pot verifica daca placa de baza e compatibila? Eu am nVIDIA nx8500gt si vrem sa schimbam VGA card PCIE Palit GeForce GT630 Silent 1GB DDR3 902/1800Mhz (Kepler with 384 Cuda Core).Va merge?