| Alepa a întrebat:

Buna TPU as dori si eu sa stiu daca as putea sa imi tin un web-site non-stop pe laptopul meu de ce as avea nevoie pentru al crea? Orice sugestie e bine venita. Multumesc

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Pentru 100 lei pe an cat costa un pachet basic de hosting vrei sa tii laptop aprins non-stop?
Doar curentul consumat depaseste costurile unui hosting, sa nu mai zic de uzura laptopului.
Trecand peste asta, n-o sa ai niciodata banda pe care are o baza de date, situl va fi lent.
Daca vrei site, cumperi hosting si domeniu, sau apelezi la un subomeniu wordpress.com.
Bafta

| alexandrey a răspuns:

Moldova

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti daca ai un server web instalat pe laptop si un ip cu acces public catre laptopul tau. Daca ai rooter trebuie sa mai faci si ceva port forwarding