| Daria8100966 a întrebat:

BUNA TPU! As vrea sa am un iPhone foarte tare, însă părinții nu mă lăsa să îmi iau un telefon foarte scump! Ce ziceți, sa îmi iau un telefon de pe flip.ro? Eu vreau sa iau un iPhone Xs gold. aștept multe păreri laughing

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa iei un telefn tare, ia cu tine un ciocan de 1kg si incearca daca rezista.
Daca dupa 5 lovituri (de la 1m) rezista, nu se sparge ecraul, atunci merita sa-l cumperi, altfel nu.
Si inca ceva: sa fie waterproof! Arunca-l in apa de cel putin 3m adancime si lasa-l acolo cel putin o zi!
Telefonul sa aiba memorie mare (cel putin 1Gb) si poze de minim 100 megapixeli, filmare 8K si 3D.

| sierra1 a răspuns:

"părinții nu mă lăsa să îmi iau un telefon foarte scump!

Ce ziceți, sa îmi iau un telefon de pe flip.ro?"

la prima = corect din partea lor
la a doua = cea mai proastă soluție: și scump și folosit/vechi

| Holiday a răspuns:

Adica ai banii si nu te lasa?! Sau nu vor sa-ti dea bani?
Da, e ok de pe flip.ro.

| haileewatson a răspuns:

Mai bine strangi bani pe cont propriu si iti iei un telefon nou

| IceRope a răspuns:

IPhone este un telefon tare? De ce crezi asta, fiindcă îl cumpără toate maimuțele alea plastifiate? laughing

| Holiday a răspuns (pentru IceRope):

Singurul telefon care se apropie de IPhone, e Samsung. Restul sunt la mare distanta.

| anonimlmao a răspuns (pentru IceRope):

Ce maimute? te auzi

| IceRope a răspuns (pentru Holiday):

Ei, na! laughing
Sony și Asus sunt peste iPhone. Cât despre Samsung, l-au băgat chinezii de mult sub masă.winking

| Holiday a răspuns (pentru IceRope):

Telefoanele chinezesti nu sunt in primele 6-7. Iar Sony si Asus sunt departe de IPhone si Samsung, si oricum, al treilea nu e niciunul din astea doua.

| manuemanoil a răspuns:

Este intelept sa iei in considerare toate optiunile atunci cand iti cumperi un telefon nou, indiferent de modelul sau de marca pe care il doresti. Flip.ro poate fi o sursa buna pentru a gasi telefoane la preturi mai accesibile, insa ar trebui sa acorzi atentie catorva aspecte importante inainte de a face o achizitie:

Verifica daca telefonul este original sau este o copie. Exista multe telefoane pe piata care sunt vandute ca fiind originale, dar care de fapt sunt copii sau surogate. Acestea pot avea probleme de performanta sau pot fi mai putin durabile decat telefoanele originale.
Verifica starea telefonului. Asigura-te ca telefonul pe care il cumperi functioneaza corect si ca nu are probleme care pot afecta functionarea sa in viitor.
Verifica garantia. Asigura-te ca telefonul vine cu o garantie valabila care te protejeaza daca apar probleme in viitor.
Compara preturile. Verifica preturile telefoanelor similare pe alte site-uri sau in magazine pentru a te asigura ca platesti un pret corect pentru telefonul pe care il cumperi.
In general, ar trebui sa acorzi atentie acestor aspecte oricand cumperi un telefon nou, indiferent daca il cumperi de la un magazin sau de pe un site de vanzari online. Sper ca aceste sfaturi te vor ajuta sa faci o achizitie sigura si avantajoasa

| anonimlmao a răspuns:

Nu merita sa iti iei iphone doar daca iti iei minim iphone 13, fiindca deja a aparut pana si 14 iar in septembrie anul acesta apare 15 le… eu zic sa ramai pe android

| David20040725 a răspuns:

Da flip e bun au luat un iPhone 13pro și merge bine recomand