| Kaennox a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez o placa video si nu stiu care este mai buna dintre MSI AMD Radeon HD 7770 1GB: http://www.emag.ro/......EV8DKBBBM/
sau Asus nVidia GeForce GTX650 1GB: http://www.emag.ro/......E1KJNBBBM/
Deci...care e mai buna pentru gaming avnad in vedere ca pretul e acelasi, iar pe Game-Debate spune ca Radeon HD 7770 e cu 11% mai buna deat GTX650?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Strict din cele doua, 7770.
Sa iti dau o alta varianta.
Decat eMAG, altceva. Sau eMAG, daca vrei tu sa ii faci bogati.
La pcgarage, ai varainte mai bune:
http://bit.ly/149xwlF
Ai radeon 7770 la 480 lei. Si partea frumoasa: primesti 2 jocuri originale cadou, anume Far cry 3 si Far cry 3 Blood Dragon.
Putin peste 500 lei, ai alte variante, mai performante. Anume gtx 650 ti oc si 7790. In gaming, 7790 e peste 650ti, dar poate esti fan Nvidia...
La 7790, primesti cadou 3 jocuri, anume BioShock Infinite, Tomb Raider si Far cry 3 Blood Dragon.
Daca poti sa folosesti un voucher, poti sa folosesti 6WXBQPKQ pentru 1% reducere. Dar nu cred ca e valabil, deoarece toate cele 3 modele sunt deja la reducere, asa ca ramai cu reducerea standard.
Daca ai nelamuriri, raspunzi.

| Kaennox explică (pentru sltlp):

Multumes de raspuns, dar oare are loc in carcasa mea Delux de maxim 100 ron si pe placa de baza GigaByte B75M-D3H?
Bineinteles,suporta sursa de 450W?

| sltlp a răspuns (pentru Kaennox):

DAca are log ar trebui, de obicei inap in majoritatea carcaselor. DAca nu, fie cauti pe internet dimensiuni si masori, fie cand ajunge, iei patentul si forjezi carcasa :)).
Sursa, daca e de pe carcasa, e cam rau... Sa nu cedeze odata, si sa arzi tot. Mai cere si tu daca mai poti, de preferat 120-150 lei la cine potti, pe langa placa video, sa iei o sursa de calitate: gen una din cele de aici(de preferat ar fi sirtec, dar daca nu, macar una din celelalte): http://bit.ly/17412LO

4 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Dintre cele 2, 7770 e cea mai performanta, nu mai are rost sa spun nimic pentru ca a spus colegul srsdani

| Perfect1T a răspuns:

E mai buna 7770! Nu mai scriu si eu aceleasi cuvinte ca srsdani pentru ca nu isi au rostul! Asculta sfatul lui srsdani!