| DREDR a întrebat:

As vrea sa-mi imbunatatesc performanta pc-ului, si vreau sa stiu niste chesti!

Aceasta este placa mea de baza: Gigabyte Technology Co Ltd. Model : P31-ES3G x.x

Intrebarea e daca pot sa pun pe aceasta placa de baza placa videa AMD Radeon r7 240 2048mb ddr3 128bit.

Deci placa mea de baza suporta memorie rami DDr2.Deci daca placa video are DDr3 merge? adica am cautat pe net ce suporta placa de baza dar nu mi-a zis daca suporta o placa video cu memoria DDr3.Imi zicea doar de memoria rami.In fine nu stiu daca am zis corect tot mai sus, nu prea le am cu componentele dintr-un pc. Daca va pricepeti in acest domeniu va rog sa ma lamuriti si pe mine! Va multumesc!

P:S Celelalte componente sunt : 2gb ram ddr2 800 MH, Itel core 2 duo e 7300 2, 7GHz, Nvidea 9400 GT 512 ram. Deci pot inlocui aceasta placa cu un AMD Radeon r7 240 2048mb ddr3 128bit.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu are treaba memoria RAM cu placa video! Poti sa o inlocuiesti!

| Jipa95 a răspuns:

Mai intai de toate ca sa mai poti pune inca 2gb ram si placa aia video, ce sursa ai?