| Fanta16 a întrebat:

As vrea sa stiu cum as putea sa pun filmele DVD-RO, cele in formate iso pe dvd pentru a le recunoaste dvd playerul si sa apara meniul filmului, posibilitatea sa alegi subtitrarea, precum cele originale?
Ar trebuie sa fac un data dvd si sa pun acele 2 foldere-video ts si audio ts, pentru a le recunoaste dvd-playerul?
Mentionez ca am un dvd-player Toshiba, scrie in cartea lui ca suporta dvd video, divx...
Astept raspuns

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Nu am cunostinta sa existe filme in format dvd-ro sau iso. Cred ca te referi la cele in format dvd-video. Daca ai in calculator foldere video ts procedezi dupa cum urmeaza: deschizi nero-nero express-videos/pictures-dvd video files. Aici dai add si selectezi din calculator tot continutul folderului video ts. Mai departe selectezi viteza si dai burn. Nu folosi,, data dvd''. Asta daca ai deja foldere video ts. Pentru a crea aceste foldere ai nevoie de un program de tipul,, ulead dvd movie factory'' si folosesti clipurile pe care le detii in diverse formate, dar procedura e putin mai complexa. Succes!

| 123erty1 a răspuns:

Add og. loc52 si zici ca esti cu filme dvd ro si iti arat cum sa faci

| Fanta16 explică:

@nutepriveste21-da ma refer la filemle in format dvd-video,sa vad daca am inteles,deci tu zici sa intru in nero xpress-...dvd video files si de acolo sa adaug folderele videots si audio ts, sau sa adaug continutul video ts impreuna cu cel audio ts, adica nu separat in foldere?