| dydododostar a întrebat:

As vrea sa stiu cum sa scap de eroarea SSL! Cateodata intru pe site-uri si imi apare aceasta eroare!
Dau Funda! Vreau raspuns cat mai rapid...va rog puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Verifica si regleaza data/ora/time zone de pe calculator sa fie cea reala. Dupa ce reglezi data si ora, da un restart la pc si apoi intra pe site-uri.
Bafta!

| dydododostar explică (pentru neluL):

Dar nu mergecrying

| neluL a răspuns (pentru dydododostar):

Pe ce site-uri intri? Ce scrie exact in eroare? Fa-mi un print screen (sa vad si browserul) si la desktop fa un print si apoi posteza aici.

| dydododostar explică (pentru neluL):

Pai intru la setari pe facebook si imi apare

| neluL a răspuns (pentru dydododostar):

Fa-mi un print screen (sa vad si browserul) si la desktop fa un print si apoi posteza aici.

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)