| AH5 a întrebat:

as vrea sa stiu daca sursa asta
http://www.tntmag.ro/......56742.aspx merge sa o folosesc la o placa de baza msi cu sochet am3+ cu un procesor amd athlon 2 x3 450 si o placa video de 1024 mb ddr3. Multumesc pentru raspuns si funda :)

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Sistemul tau s-ar putea sa consume undeva la 150-200w maxim, deci sursa nu o sa aiba probleme

8 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cati MB are placa video nu are nicio relevanta. Uita-te cat consuma, nu cat ram are.

Posibil sa mearga, dar cel mai bine sa ai o sursa de 500-600 W, pentru ca poate vrei sa mai upgradezi calculatorul uneori.

| Radu284 a răspuns:

Si inca ceva, ia-ti si tu o sursa macar bronze, daca nu gold. Pe termen lung, economisesti mai multi bani si din curent si din faptul ca o surs amai scumpa de obicei iti protejeaza calculatorul mai bine.

| EnvyU a răspuns:

Practic e o pocnitoare de sursa, sincer nu stiu ce sa zic pana nu stiu exact ce placa video ai, 1g ram si ddr3 pot fi multe multe placi care au consum diferit, de la 200 pana la 500w. Cu cat mai veche este placa cu atat consuma mai mult. As putea spune ca ar merge, am avut sursa de 400w tot o pocnitoare si am tinut un i3+gts450 fara probleme.

| AH5 explică (pentru EnvyU):

Http://www.pcgarage.ro/......t-1000mhz/ asta este placa video

| AH5 explică (pentru EnvyU):

Iar asta e placa de baza http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/gf615m-p33-v2/

| EnvyU a răspuns (pentru AH5):

Aaaa stai super linistit, placa aia video are racire pasiva, deci nu consuma mult, consuma undeva la 50w. Sursa e mai mult decat ok.

| AH5 explică (pentru EnvyU):

Pentru procesor este buna nu?

| EnvyU a răspuns (pentru AH5):

Sistemul tau s-ar putea sa consume undeva la 150-200w maxim, deci sursa nu o sa aiba probleme