| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Astazi mi-am achizitonat un iPhone 5 Replica de pe site'ul www.dualGSM.ro. Cand am cumparat-o am fost super fericita si multumita, dar cand am incept sa imi dau seama defapt cum este...In pachet nu are inclus : - certificatul de garantie pe 24 de luni; - incarcatorul de masina (bonus). M-au asigurat de pe site ca le voi primi.
Acum, am mai multe probleme.
Nu ma pot conecta la internet...Si mai scrie pe spatele lui scrie ca are 64GB (serios?), dar m-am trezit cu memorie interna absolut GOALA!
1. Cum pot sa ma conectez la internet de pe un astfel de telefon? (wi-fi, wireless)
2. Cum as putea sa configurez cardul de 4gb pe tot telefonul, adica sa acopere tot. Am incercat sa descarc muzica din calculator si nu are memorie interna...:)
Telefonul este acesta : http://www.dualgsm.ro/telefon-dual-sim-iphone-5-replica- p-271.html
Va rog, ajutati-ma, sunt disperata! :(
Multumesc!
O seara frumoasa!

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E repilcă=>machetă(după mine)=>chestie de proastă clitate fabricată pe vapor. Felicitări tocmai te-ai ales cu o veritabilă machetă de unică folosință.
Nu ai cum deoarece astea îs construite doar să arete identic cu originalul, de asta le spune replici.imi pare rău pentru tine că ai aruncat banii pe fereastă pe o astfel de mizerie.Sorry

| Dope a răspuns (pentru DeyCj):

Fapta s-a consumat! Am sa il pun intr-o rama pe perete. Nu mai am ce sa fac! straight face

| onasis1961 a răspuns:

Păi si tu ce vroiai sa primesti la bani astia?

| ÎngerCretin a răspuns:

Ce te astepti la 550 ron? Bucura-te ca poti sa suni si sa raspunzi.
Te-ai uitat pe net sa vezi cat e unul original? La diferenta de pret, ar fi trebuit sa-ti dai seama ce primesti la o replica.

| Dani_Danni_1994 a răspuns:

Am si eu un Iphone 4S 1:1 cu 1SIM lateral cumparat de aici, si am primit in pachet si Certificatul de Garantie pe 2 Ani si Incarcatorul AUTO!

1.Intrii In Setari > Wireless > il activezi si dai Search ca sa iti caute reteaua > iar cand a gasit-o te conectezi la ea apoi intrii pe Browser
2.Telefoanele Sunt Replici iar in Review si pe Site scrie clar ca au memoria de 4GB, nu trebuie sa te iei dupa capac!
3.De Configurat nu prea stiu...
4.Iar replica ta e una rezistiva... ii naspa tare... mai bine mai puneai bani si iti luai replica de iphone 4s cu 1 sim, display de sticla capacitiv

| KoRn a răspuns:

Deci.tu chiar credeai ca o sa iti iei un telefon bun cu 64 GB cu 280 lei rolling on the floor? Pai cu banii aia nu iti iei nici macar un Nokia 6234.Doamneeeeeeeeeeeeeeeee.

| Alin_Sebi_1999 a răspuns:

Vrei parerea mea? o replica nu e un telefon smart, chiar daca are android sau alte sisteme de operare, eu zic ca o replica se merita, daca ai un telefon smart si vrei sa mai ai un dual sim sau un telefon pentru cartela ( mesaje si convorbiri ), in cazut in care vrei sa ai un logo renumit in buzunar fara sa faci rate pe viata, deci merita sa il cumperi daca vrei sa iti satisfaca dorinta de a avea un "telefon scump in buzunar " chiar daca nu e capabil de mare lucruwinking

| Chris_Justin_1994 a răspuns:

Scrie ca nu are wifi! dar daca nu citesti

| tranquila a răspuns:

Domnisoara daca citeai acolo scrie ca nu merge decat cu internet de pe cartela

| Us_Speranta_1981 a răspuns:

Mergi la OPC si al politia depune declaratie impotriva lor
fa si un print screen cu poza si descrierea de pe site ul lor si arata le la politie si opc cum erau prezentate si functionalitatile, pe site la ei, si ce ai primit tu de fapt!
asta e un fals fata de cumparator
ai cerut ceva si ai primit un lucru defect
si replicile au internet wi-fi perfect functional si pot spune ca merg mai bine pe ele internetul decat cel pe laptop de la RDS!
uita te in tutoriale pe youtube si vezi!
este unul defect si din caua asta nesimtitii nu ti au dat certificat!
sa ai la tine si ambalajul cu adresa de unde a fost livrat prin care ai primit coletul. este scris adresa teparilor pe ea