| Kidd4Kiddutza a întrebat:

Azi am descarcat Microsoft Office 2013 de pe site-ul Office si i-am dat calea sa se salveze dupa downloadare in My Documents. Bun. S-a salvat acolo. Dar,... este in format IMG. nu stiu cum sa il deschid ca sa il instalez. Help? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Cu asta gratis. Magic Disck.
http://www.openwith.org/programs/magicdisc
- Il instalezi, te duci cu "click dreapta" pe iconita din bara de jos, si te duci pe functia
"set number of drives" si alegi "1 Drive"
dupa care:
- din nou "click dreapta" pe iconita progamului, te duci pe "virtual CDROM"
(o sa-ti apara F (alta litera)-No Media si alegi "mount".
Te duci acolo unde ai salvat.IMG si -"Open"
Office se va deschide si vei putea sa-l instalezi.
Acum il poti vedea si in "My Computer".
Dupa ce termini, il poti lasa asa, dar sa nu stergi de acolo unde l-ai salvat
sau poti sa stergi din program asa:
- "click dreapta" pe iconita programului, te duci pe "Virtual CD ROM" (o sa-ti apara F (alta litera) si alegi "unmount"
- "click dreapta" pe iconita, "set number of drives" - "disable"

1 răspuns: