| xPanth3r a întrebat:

Buna TPU azi dimineata imi am bagat si eu windows 8.1 pro
Iar, m-am gandit sa bag java ca-mi trebuie la un joc numit Minecraft
Pana cand toate si frumoase, m-am dus pe site la java si am dat sa-l descarc, s-a descarcat iar cand dau pe el nu porneste nu se deschide nimic! sad ce pot face? cel care ma ajuta ii voi da

fundita+vot!

10 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Vezi sa ai la zi driverele de la placa/placile video.

Si da merge Minecraft de la Team Extrem pe Win 8.1(testat pe un Lenovo g500, Intel nuc5i7). la Lenovo a trebuit doar sa imi aduc la zi placile video.

| YoChriss a răspuns:

Da aia e. E jocul vechi... Nu e de la Windows. Ce launcher folosesti?

| xPanth3r explică (pentru YoChriss):

1.8 sa va reamintesc ca pe win 8.1 vechi a mers java se deschidea dar acum.

| YoChriss a răspuns (pentru xPanth3r):

Launcher-ul, nu versiunea. Team Extreme sau altceva, sau este launcherul oficial luat de pe site-ul minecraft.net?

| xPanth3r explică (pentru YoChriss):

Aaa Team Extreme

| YoChriss a răspuns (pentru xPanth3r):

Uneori nu porneste. Dai un restart daca nu merge si incearca iar.

| WereWolf683 a răspuns:

Posibil nu ai ultimile versiuni la drivere, eu la fel am avut W 8.1 pro dar am reușit să bag Minecraft-ul pe el.

| xPanth3r explică (pentru WereWolf683):

Pai pe vechiul win 8.1 a mers. dar acum il reformatasem ca na mergea greu

| alexmihai2001 a răspuns:

E posibil sa nu functioneze jocul pe windows 8. 1pro fiindca e un joc mai vechi si nu e adaptat pentru acest gen de windows

| xPanth3r explică (pentru alexmihai2001):

Pai a mers inainte -_-