| 0xBloodyKidx0 a întrebat:

Azi mi-am luat un Optimus Stockholm, si vreau sa descarc jocuri din android market am cont tot, dar imi zice sa afaug o retea SSID ( sper ca am scris bine ) pentru Wi Fi si nu stiu ce sa scriu straight face. Va rog ajutati`ma. Dau funda >big grin

1 răspuns:
| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Presupunand ca ai un router wifi in casa, iti cauti conexiunea wifi si iti bagi parola, sau cauti wifi neparolat(kfc, mcdonalds, etc) sau iti activezi pe cartela si netul. SSid-ul se refera la numele ce ai dat conexiunii wifi in router-ul wifi, este necesar doar cand hotspotul are conexiunea ascunsa si telefonul nu iti detecteaza wifi-ul din casa.