| LisaJulie a întrebat:

Vreau blochez reclamele pe YouTube fără sa instalez YouTube Premium! Care sunt cele mai simple metode?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Youtube premium e cea mai simpla metoda.

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Este jecmaneala! De asta au băgat reclame pe YouTube! Ca sa ne pune sa plătim pentru YouTube normal! Înainte nu erau reclame pe YouTube

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

La fel e și cu pozarea buletinului ca sa ai acces la videoclipuri! Niciodată nu trebuie sa îți dai datele pe YouTube! Eu am instalat FreeTube ca să ma pot uita

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Nu e nicio jecmaneala, e modalitatea de rasplatire a creatorilor de continut.

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Pe bune! Și cum de înainte nu erau reclame pe YouTube?

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

E logica de clasa a2a.
Cu cat Youtube s-a dezvoltat mai tare cu atat trebuie sa plateasca creatorii de continut mai bine ca sa... existe continut de calitate.

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Și tu plătești atâta pentru YouTube Premium când sunt modalități mai simple de a scăpa de reclame? De ce sa plătești când poți alege calea ușoară

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Da platesc.
De ce?
Pentru ca trebuie sa recompensez efortul creatorilor de continut la care ma uit si cum nu am rabdare sa urmaresc reclame am ales varianta Premium.

Si pentru ca am vrut sa renunt la mentalitatea asta ca mi se cuvinte totul grasit si trebuie sa fac o mica manareala sa primesc gratis.

Sunt si eu la randul meu creator de software si nici mie nu imi convine cand cineva incerca sa il obtina gratis sau sa abuzeze de el, pentru ca e munca mea si munca mea trebuie platita.

| dullcat a răspuns:

Si eu folosesc AdBlockPlus pe pc, merge bine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Brave Browser e raspunsul.

| VoidEternal a răspuns:

Brave. Merge fara reclame și playback in fundal. Și pe mobil

| mODIN a răspuns:

Sa te uiti la videoclipuri din DuckDuckGo. E ca si Google, cauti exact ce vrei sa vezi, apoi poti da play direct din browser si nu-ti apare nici o reclama.

| BobTheCat a răspuns:

Buna!
Pe laptop, eu folosesc un AdBlocker (totusi, din aceasta cauza, unele videoclipuri nu imi apar pe pagina principala, dar nu ma deranjeaza prea tare). Ti-as recomanda AdBlock, este gratuit si foarte eficient!
Zi faina! happy

| LisaJulie explică (pentru BobTheCat):

Bună! Dar pe telefon cum se poate instala?

| BobTheCat a răspuns (pentru LisaJulie):

Cred ca Surfshark ar fi o varianta daca esti dispusa sa platesti putin (in comparatie cu YouTube Premium, e destul de putin si mai rentabil). In plus, iti ofera si alte avantaje, cum ar fi un VPN, antivirus, etc... Nu stiu variante free pentru telefon, scuze! sad

| Andreimac a răspuns:

Adblock sau am văit că browserul Brave blochează reclamele by default (sau cel puțin așa zic ei)