| valeria4u a întrebat:

Cand incerc sa ascult muzica in Windows Media Player ( la casti) imi apare aceasta propozitie :"Windows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device. There might not be a sound device installed on your computer, it might be in use by another program, or it might not be functioning properly." Ce se intampla si cum pot repara asta? fundita crying sad straight face happy laughing rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| KIDoOr a răspuns:

Buna!
Windows media player este, din pacate un program foarte prost de redat muzica. El nu poate reda decat fisiere mp3. Musica ta este in alt format (.wav,.m4e etc.) deci nu poate fi redata. cel mai simplu este sa-ti downladezi un alt player audio/ video. iti recomand BS player. Pentru download BS player (gratuit si cu licenta:
http://www.bsplayer.com/......-page.html
Funda? :D

11 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Numa destepti, unu zice nu iti recunoaste castile, altu' ca nu ai driverele, altu' iti recomanda player video pentru fisiere audio (nu ca nu ar merge). Descarca gratuit winamp. Daca nici cu winamp nu-ti merge imi spui si vedem ce facem... Bafta!

| hatze a răspuns:

Nu ai driverul de sunet instalat, instaleaza-l din nou

| andreeei a răspuns:

E posibil ca placa ta de sunet sa nu iti recunoasca castile. Incearca sa folosesti alt player (winamp) care are mai multe facilitati, sau sa incerci alte casti.

| Userrr a răspuns:

Incearca cu winap sau sa il stergi si sa instalezi windows media player din nou! Daca nu incearca cu BSplayer!
http://windows-media-player-12.en.softonic.com/->windows media player
http://bsplayer.en.softonic.com/download->BSplayer
http://www.winamp.com/media-player/ro->winap

| AcidCuSange a răspuns:

E din cauza melodiei.Sunt multe melodii care nu merg ascultate.De exemplu, daca downloadezi:
1.Antonia-Pleaca sau
2.Lucky man Project-Pumpin' iti va aparea aceeasi propozitie.
Asa nu poti repara, ti-am zis, e din cauza melodiei.
Sau e posibil ca din placa audio. Daca e din placa audio trebuie sa reinstalezi windows-ul.

| valeria4u explică:

Va multumesc tuturor, dar am urmat prima data sfatul lui KIDoOr si a functionat. Cred ca variantele tuturor ar fi mers. Va multumesc inca o data! :*

| KDily a răspuns (pentru valeria4u):

Cu placere:*:*

| KDily a răspuns:

Se intampla ca nu ai sunetul instalat in pc:) intri aici http://www.softwarepatch.com/utilities/ac97.html si dai la download now! Succes:*:*

| KDily a răspuns:

Aiureahappy

| KinderPinguii a răspuns:

Nu iti poate recunoaste castile! Incearca altele, sau pur si simplu, este rau programul!

| Roxanna197a a răspuns:

Reinstaleaza programul(Windows Media Player)si daca nu merge dowloadeaza-l de pe net.