| darielle a întrebat:

Buna,TPU! Ce antivirus mai bun imi recomandati pentru Windows 7?
Funda!
Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Bitdefender Internet Security 2012.

| AndreiGabi a răspuns:

Eu folosesc : Microsoft security essentials (gratuit), malwarebytes anti-malware pro (licenta : 2XR12 -> JU0K-ACXL-PQ8A-N5HJ; downlod google) si firewall comodo.
Kaspersky este cam cel mai bun antivirus la ora actuala. Licenta free nu prea se gaseste, activarea moca facanduse doar cu crack care scade performantele.
Dupa eu consider un foarte bun antivirus norton : http://www.faravirusi.com/......-gratuita/ Pentru reinstalare downloadezi, dezactivezi pe cel vechi, stergi din C, program files folderul Norton si executi reinstalarea folosind o alta adresa de email.
Altele : http://agintrebarifrecvente.bl
ogspot.com/ (bun Bitdefender, AVG, Nod 32)

| pwp a răspuns:

Nod32

| doctorandus a răspuns:

AVG, Avira si Avast sunt antivirusi buni si sunt gratis (nu expira). Eu as alege AVG ca scaneaza si e-mailurile. Trebuie sa ai activ un singur antivirus, antispyware pot fi mai multe pe langa el (de ex. Spyware Blaster, SpyBot, MalwareBytes AntiMalware, etc.)

| tteo92 a răspuns:

Salut!
I-ati kaspersky, dar nu varianta trial, ce-a cu licenta.
O gasesti pe net si gratis.
Bafta!

| Dianaㄨ a răspuns:

Kaspersky, dar licenta e destul de scumpa.

| RamonaRay a răspuns:

Buna!
Eu am Windows 7 si am avast.Mie imi merge binewinking

| Shiatat a răspuns:

Norton AtiVirus

| darielle explică (pentru Shiatat):

Am uitat sa specific ca am mai avut instalat Norton si mi-a expirat licenta...Nu il mai pot instala. sad

| GeorgeSprite a răspuns:

Avast anti-virus cel mai bun sau Kaspersky

| Rall16 a răspuns:

Eu am McAfee Security tot pe Windows 7 si eu sunt multumita cu el chiar daca e in spaniola happy.

| anaiddoll a răspuns:

Avast. eu cu el ma inteleg cel mai bine din toate antivirusurile pe care le-am avut