| roland2948 a întrebat:

Ce este Windows Firewall?La ce foloseste?Funda+Vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firewall este un program care controleaza conexiunile ce se produc intre calculatorul tau si reteaua de internet sau reteaua locala, pentru a prevenii conexiunile malitioase sau de tip hack in calculatorul tau, cum rareori se intampla asta sau pur si simplu firewall-ul e setat aproape sa nu faca nimic mai rar se intampla sa ne dam seama de importanta acestuia, desi aceasta este una foarte importanta.

1 răspuns:
| robertos41 a răspuns:

Firewall ii un program care iti controleaza (Conduce) conexiunile dintre tine si prieteni tai