| Schweitzer a întrebat:

Ce parere aveti despre acest laptop?:
http://profitshare.emag.ro/....../click.php

9 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Daca ai bani ia-l laughing

| danimotenel a răspuns:

Trimitemi unu si iti zic daca e bun sau nu tehnologia asta extraterestra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genial

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Parerea mea e ca nu e frumos sa incerci sa-ti promovezi asa linkul de affiliate. tongue

| Schweitzer explică (pentru AlexandraEpureanu):

Imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva punand link-ul ala insa mie nu mi se pare deloc gresit atata timp cat chiar ma intereseaza parerile voastre. Nu am pus intrebarea implicit link-ul doar sa imi fac publicitate. Ma intereseaza parerile voastre in legatura cu acest lapto. Parerea mea este ca intr-adevar este cel mai tare din cate am vazut insa la pretul asta nu stiu daca o sa il cumpere cineva. Doar ceva fi de ministrii. Plus ca este foarte greu. La ce componente are in el, se explica.

| jabiilord a răspuns (pentru Schweitzer):

Data viitoare foloseste si tu un serviciu de scurtare a link-urilor ca sa nu isi mai dea cu parerea despre link ul tau de afiliat toti copii de pe TPU.

| AlexandraEpureanu a răspuns (pentru Schweitzer):

Era foarte OK daca puneai linkul direct de pe eMAG, fara codul de afiliat; asa, parerea mea, este ca singurul scop a fost poate, poate agati vreun client (si stii la fel de bine ca si mine ca nu trebuie sa cumpere produsul ala, ci odata ce a facut link, orice ar cumpara in termen de 30 de zile, tu iei comision).

| Schweitzer explică (pentru AlexandraEpureanu):

Ok. dar totusi as vrea o parere despre laptop nu despre link-ul de afiliat. Daca ai o parere spune-o daca nu cauta alte intrebari. Daca chiar te deranjeaza asa de tare nu mai intra aici si nu da click, nu te obliga nimeni. Nu inteleg ce e cu atitudinea asta. Da e link de afiliat si nu cred ca e nimic rau in asta. Nu inteleg ce te oftici asa. Ca nu ai pus tu pe al tau sau ce? Esti culmea.

| AlexandraEpureanu a răspuns (pentru Schweitzer):

E o chestie de principiu - atunci cand ceri ajutorul cuiva (sa iti raspunda la o problema / dilema de-a ta) nu incerci sa mai storci si niste banuti de pe el; pur si simplu nu e frumos. Atat. Insa daca pe altii nu-i deranjeaza, atunci poate e OK.

Ca si raspuns on-topic Alienware realizeaza calculatoare / laptopuri pentru gamerii "profesionisti" si preturile lor sunt intr-adevar prohibitive pentru ca efectiv sunt "top of the line".

Pentru tine, pentru mine si pentru 99. 99% din utilizatori nu se merita pretul si putem lua un calculator cu 90%+ din performante la mai putin de jumatate de pret (poate chiar la un sfert de pret).

Insa pentru cineva care incearca sa isi optimizeze sistemul la maxim (ma repet, in special gameri profesionisti care participa la concursuri) poate reprezenta o investitie interesanta.

Daca imi permiti o paralela e acelasi caz cu pantofii sport pe care ii folosesc sportivii de top si care costa cateva mii de euro; pentru noi nu se merita, dar pentru un sportiv care participa la olimpiada s-ar putea sa conteze daca are 143 de grame sau 133 de grame. laughing