| alysha a întrebat:

Ce pot face daca cineva creaza conturi fictive pe o retea de socializare pe care posteaza pozele mele si tot felul de afirmatii dezgustatoare?

4 răspunsuri:
| Prishille a răspuns:

Scrie un mesaj persoanei respective si transmite-i ca furtul de identitate constituie o infractiune si ca poate fi pedepsita conform legii. Chiar si in urma dezactivarii contului raman "urme" si se poate afla identitatea lui/ei foarte usor. Spune-i sa inceteze sau ii va parea rau, poate se va potoli.

| Iris1997 a răspuns:

Raportezi ca spam.

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Convingi pe mai mulţi că e fake, îi lăsaţi comentarii că e fake şi îi daţi report.

| Burnnin a răspuns:

Sa-i dai Report, tu si mai multe persoane.